Rok, który nas wzmocnił: historia Opti Global w historiach pracowników Kijów

24.02.2023
Rok, który nas wzmocnił: historia Opti Global w historiach pracowników Kijów

24 lutego 2022 rokutodata, która podzieliła życie Ukraińców naprzedipo. Wraz z nadejściem inwazji na pełną skalę stanęliśmy przed wyzwaniami, które nie powinny się pojawić w cywilizowanym świecie XXI wieku.

Ale historia postawiła nas w takich okolicznościach, które wbrew powszechnym oczekiwaniom udało się przezwyciężyć. Przez ten czas każdy z nas udowodnił sobie, że jest silniejszy i odważniejszy niż nam się wcześniej wydawało.

Chcielibyśmy zadedykować ten materiał zespołowi Opti Global i Opti Taxi, który nie tylko dostosował się do kryzysowych okoliczności pracy i życia, ale także zdecydowanie rozwija się z wiarą w lepszą przyszłość.

24 lutego 2022: Wspomnienia dnia, który zmienił wszystko

Każdy z nas ma swoją osobistą historię związaną z tym dniem. Niestety wielu z nas straciło bliskich, bliskich, opuściło domy i pracę od tego dnia.

Mimo tych kłopotów udało nam się przystosować do nowych okoliczności, a nawet nabyliśmy nowe umiejętności i kompetencje, które będą nam przydatne nawet po tym, jak spokojne życie znów zagości w naszych domach.

Oleksandra Shapenkova, szefowa działu personalnego grupy spółek Opti Global,opowiada o pierwszym dniu od rozpoczęcia inwazji na pełną skalę , która co godzinę pamięta pierwszy dzień inwazji na pełną skalę : praca, do moich pytanie:Dlaczego?",odpowiedziała,"Rozpoczęliśmy wojnę."W tym samym momencie usłyszałem eksplozję. Pierwsze telefony i wiadomości były oczywiście skierowane do krewnych i przyjaciół. Za nimi przyszła kolej na zespół Opti. Obudziłem nawet niektórych moich kolegów i kierowników oddziałów i jako pierwszy poinformowałem ich o tym, co się stało. W tych godzinach przejmowałem inicjatywę i korygowałem procesy przez telefon, co w dużej mierze uchroniło nas przed chaosem. Jestem bardzo wdzięczny zespołowi, który się nie zgubił, bo praca trwała nawet w tych, najstraszniejszych godzinach. Znaczna część dyspozytorów i kierowców kontynuowała pracę, dzięki czemu tysiące Ukraińców mogło się ewakuować lub kontynuować pracę w tych nadzwyczajnychwarunkach.

Opti Global i Opti Taxi dołączyły do długiej listy krajowych firm, które nie zaprzestały działalności, gdy rozpoczęła się inwazja na pełną skalę. Wspólnie przedstawicielom biznesu systemowego udało się opanować sytuację w kraju i zapewnić dziesiątkom milionów Ukraińców dostęp do najpotrzebniejszych towarów i usług.

Opti Taxi w pierwszych miesiącach inwazji: jak oddziały przezwyciężyły kryzys i pomogły ludności i wojsku

Opti Taxi to usługa transportowa o największym zasięgu na Ukrainie. Obecnie posiadamy oddziały w ponad 40 miastach wolnego kraju. Siła i zalety naszej marki tkwią w regionach i dużym zespole.

Oczywiście kierownictwo naszych oddziałów i zwykli pracownicy od pierwszych godzin zaczęli udzielać pomocy tym, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów i szukania schronienia.

Bohdan Kashchenyuk,szef oddziału w Tarnopolu, tak opowiada o wiośnie ubiegłego roku:Od początku inwazji do miasta przybyły dziesiątki tysięcy uchodźców. Wielu z nich udzieliłem tymczasowego schronienia. Tak, w moim domu w różnym czasie przebywało około 100 osób, które opuściły obszary aktywnego ostrzału. Oczywiście przyjmowałemkolegów z Opti wraz z rodzinami.

Podobnie jak wielu innych mieszkańców Tarnopola, Bohdan nadal działa na rzecz zwycięstwa:W wolnym czasie robię stand-up. Razem z grupą komików zorganizowaliśmy wycieczkę po ukraińskich miastach i odwiedziliśmy już Tarnopol, Lwów, Iwano-Frankiwsk, Winnicę, Równe, Chmielnicki. Udało się zebrać pokaźną sumę pieniędzy, którą przekazaliśmy na potrzeby bojowników 241 brygady lotnictwa taktycznego.

Szef oddziału Chmielnickiego Władysław Thożewski wykonał w tym roku bardzo dużo pracy:„Na początku wojny na pełną skalę do naszego regionu przybyła ogromna liczba uchodźców, z których część została zmuszona do pozostania w regionie na stałe. Posiadamy duże pomieszczenie do organizacji pracy Call Center, które stało się tymczasowym ośrodkiem dla przesiedleńców. Nasi dyspozytorzy przeszli na pracę zdalną, ponieważ wyposażyliśmy miejsca noclegowe w biurze i przyjęliśmy obywateli potrzebujących noclegu.

Jako pierwsi przybyli do nas nasi koledzy z Kijowa. Całym zespołem kierowców i pracowników biurowych zapewniliśmy miejsce do wypoczynku, przywieźliśmy wszystko co niezbędne do życia. Przekazali koce i inne podstawowe artykuły pierwszej potrzeby. Przynieśli gorące napoje i jedzenie.

Drugim etapem była ewakuacja samochodowego transportu kompanii z Kijowa do Chmielnickiego. Zamieściliśmy ogłoszenie, że wyjeżdżamy konwojem i powitaliśmy wszystkich chętnych do bezpiecznej ewakuacji.

Na szczególne podziękowania zasługują kierowcy, którzy w pierwszych dniach marca dobrowolnie zgłosili się do przewozu samochodów z osobami, które miały trudności z samodzielnym wyjazdem z Kijowa.

W związku z tym, że nasze biuro nie posiada warunków do pobytu długoterminowego, przyjmowaliśmy osoby na kilka dni, a następnie pomagaliśmy im wyjechać autokarem do Europy lub znaleźć mieszkanie i pobyt w apartamentach i domach w mieście i regionie.

W sumie w półtora miesiąca zorganizowaliśmy tymczasowe schronienie dla ponad 250 osób.

W pierwszych tygodniach wojny na pełną skalę do naszego miasta każdego dnia i każdej nocy przybywały ogromne rzesze ludzi drogami, autobusami i koleją. Wspólnie z radą miejską zorganizowano pracę zespołu kierowców, którzy mieli pomagać ludziom w nocnym dojeżdżaniu do miejsc stałego zamieszkania.

Opti Taxi w Chmielnickim przejęła wszystkie koszty transportu w nocy. Tylko w marcu 2022 roku udzieliliśmy pomocy ponad 1500 osobom.

Przedstawiciel rodziny Opti w frontowym Zaporożu musiał stawić czoła innym wyzwaniom:Po raz pierwszy w swojej historii nasze miasto stało się prawdziwym hubem dla uchodźców, którzy opuścili okupowane miasta południowej Ukrainy. Od początku inwazji do dzisiaj nasi kierowcy i pracownicy przetransportowali setki paczek z pomocą humanitarną dla przesiedleńców i obywateli, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Na chwilę nasze biuro zamieniło się w magazyn i miejsce spotkań wolontariuszy. Fundusze na potrzeby poszkodowanych zbierane są wspólnymwysiłkiem, wiele wpłat pochodzi od zespołu firmy, a także od moich przyjaciół i znajomych.

Grupa firm Opti Global, rok po rozpoczęciu wojny na pełną skalę: z ufnością patrzymy w przyszłość

Najtrudniejsze czasy dla życia i biznesu już minęły. Teraz marka macierzysta i spółki holdingowe aktywnie działają i rozwijają się.

Od 2023 roku Opti Global uruchomi nowy projekt Opti Cargo i rozwinie powiązane marki: Opti Digital, Opti Connect, Opti People, Opti Tir i przygotowuje się do odnowienia własnej działalności turystycznej.

To wszystko nie byłoby możliwe bez zespołu firmy, jak podkreśla założyciel i CEO Opti Global Petro Kovtun:Serdecznie dziękuję całemu zespołowi Opti Global i Opti Taxi za wytrwałość i zaangażowanie w pracę. Dzięki Wam nie zatrzymaliśmy się w najgorszym okresie wojny na pełną skalę i wypełniliśmy zobowiązania wobec milionów pasażerów we wszystkich zakątkach kraju. i zapisane miejsca pracy dla naszych pracowników i partnerów.Główną wartością naszej firmyjestzespół . Razem nie tylko przetrwaliśmy ten rok, ale także kontynuowaliśmy rozwijanie nowych projektów, co jest niezwykle cenne w drugim roku od rozpoczęcia wojny na pełną skalę. Teraz wiemy na pewno, że jesteśmy silni i możemy stawić czoła wyzwaniom, które wcześniej wydawały się nie do pokonania.

W ciągu tego roku zrealizowaliśmy dużą liczbę projektów. Od pierwszych dni pomagamy finansować Siły Zbrojne, wspierając ruch ochotniczy. Osobno chciałbym wspomnieć o naszych projektach, które mają na celu walkę z okupantem, przezwyciężenie skutków wojny na pełną skalę, przystosowanie ofiar i odbudowę naszego kraju.

Dziękujemy za zaufanie naszym partnerom:

  • Narodowa Policja Ukrainy;

  • Fundusz Kompetentnej Pomocy WojskaWróć żywy;

  • Fundusz Starlife;

  • fundacja charytatywnaUkraina niezniszczalna;

  • organizacja charytatywna Klaster Veterano Syber;

  • studio produkcyjneKolegi Studio;

  • Platforma cyfrowa Muscreators;

i wiele innych!

Razem udowodniliśmy, że jesteśmy silniejsi niż myśleliśmy jeszcze rok temu. Jestem pewien, że możemy zrobić o wiele więcej rzeczy, które wydają nam się dziś niemożliwe!

Zwyciężajmy razem, Chwała Ukrainie, Chwała ludowi niezłomnemu!